Öösel tasub duširuumis aega varuda

Gerli Tumm, Kaisa Lepik

Eile öösel ootas laagrilisi pesuruumis halb üllatus, sest lambilülitite leidmine osutus keerulisemaks, kui nad arvasid.

Öise pesu ette võtnud laagriline Kelli käis duširuumis tulutult ringi ja kompas nurgataguste seinu. Lüliteid ei olnud tema sõnul näha ja seepärast otsustasid nad sõbrannaga ilma lambivalguseta pesema minna. “Ma arvan, et otsisin lüliteid vähemalt 10-15 minutit,” ütles Kelli.

Ka teine laagriline Kerstin rääkis, et duširuumi lüliteid oli keeruline leida, sest need olid veidrates kohtades. “Osad lülitid olid näiteks riietusruumis nagide vahel,” ütles ta. Kerstin kulutas lülitite otsimisele mööda seinu kobades vähemalt kaks minutit.

Kuna õhtune pesemaminek oli keerukam kui tavaliselt, otsustas siseuudiste toimetus uurida, kuidas edeneb duširuumis lülitite otsimine päeval. Selleks saatis toimetus kaks laagrilist, kes pesuruumi veel jõudnud polnud, valges lüliteid otsima.

Juhendaja Sandra arvates oli imelik, et lülitid polnud samas ruumis, kus lambid, vaid laiali paigutatud. Temal kulus lülitite otsimisele 53 sekundit.  “Ma ei teadnudki, et siin üldse duširuumid on,” märkis Sandra.

Järgmisena läks naiste pesuruumi lüliteid otsima laagriline Karl Kristofer, kes nõustus, et neid oli ebamugav leida. Lülitid paiknesid tema sõnul ebaloogiliselt ja olid kõrgemal kui tavaliselt. Tal kulus otsimiseks 58 sekundit. “Lülitid võiksid olla ühes kohas, sest naistel oleks siis kergem,” nentis Karl Kristofer.

Eksperimendi tulemusena selgus, et pesema tasuks minna valges, kui lülitite leidmisele kulub tunduvalt vähem aega kui ööpimeduses.

Juhendaja Aksel ütles kuulduste põhjal, et laagrilised käisid hoopis vales duširuumis.