Mis teeb Mihklist Mihkli?

Elina Kahre ja Piibe Nõmm

Kohviarmastajast Mihkel on meedialaagris väga tähtis tegelane; ilma tema suurepärase küljendustööta ei saakski meie laagri ajaleht valmis. Ta panustab võimalikult mitmekülgse ning omapärase ajalehe valmimisse palju unetunde, kuid suudab alati jääda optimistlikuks ning lõbusaks.

See, et Mihkel kohvi armastab, ei ole saladus kellelegi, kes teda vähegi tunneb. Fototoimetuse juhendaja Henrik oskab rääkida loo, millest algas Mihkli komme laagrisse enda kohvimasin kaasa võtta: “Mäletan, et ta sai esimeses laagris kohalikku kohvi ja pidi samal päeval tooma kohale enda kohvimasina. Ütles, et tema ei joo mingit kohalikku lurri. See on ikkagi põhivärk tal.” Lisaks kohvikruusile käes on Mihklit võimalik ära tunda ka ta omapärase soengu järgi. “Ta hoiab man bunis oma lopsakad kiharad, mis kui inglitiivad hõljuvad,” kirjeldab kultuuritoimetuse juhendaja Kristofer Mihkli olemust. Mihkel ise leiab, et man buni tegemine on imelihtne; tuleb juuksed lihtsalt patsi panna.

On tõenäoline, et kõik inimesed, kes on külastanud Tartus olevat Genialistide klubi ning selles asuvat MÖKU baari, on seal vähemalt korra kohanud ka Mihklit. “Gen on tõesti kui kodu, seda just inimeste pärast,” räägib Mihkel elavalt, “seal on mõnus istuda ja tööd teha ja see vibe ja õhkkond seal…” Mihkel võrdleb enda praegust elu mõne aasta taguse ajaga, kui MÖKUS ja Genis ta veel nii palju aega ei veetnud. Ta leiab, et on praegu palju vabam ja lõbusam inimene. Lisaks Genile meeldivad Mihklile väga kassid ning ta jagab enda kassiarmastust ka lemmiklaulja Taylor Swiftiga, kelle parimaks looks on Mihkli arvates “22”. “Kahjuks mul endal kassi pole, aga ma täiega tahaks. Neid võiks ikka palju olla, mida rohkem seda uhkem. Poolteist aastat olen juba kassi tahtnud,” jutustab Mihkel.

“Mihkel on alati väga lahke ja vastutulelik, Näiteks lubas ta eile võtta mul enda kruusi ja tõi poest kõiki asju, mida ma käskisin tal tuua,” räägib Liisi arvamustoimetusest, ja ka teised toimetajad kinnitavad, et Mihkli parimaks iseloomuomaduseks ongi ta abivalmidus ning vaba ja rahulik olek. “Mul on väga hea meel selle üle, et olen leidnud need inimesed, kellega ma tahan aega veeta ja nemad minuga. Sõpradel on väga suur roll mu elus,” kirjeldab Mihkel seda, millest enda elus kõige rohkem rõõmu tunneb. Samas ei jää kellelgi märkamata Mihkli omapärane huumorimeel. Kristofer ja Christelle kirjeldavad teekonda Karksi-Nuia poole, millest jäi meelde Mihkli tabav lause. Parasjagu ületasid teed roosades riietes neiud ning auto oli ülekäigu raja ees. “Oi, kui armsad neli väikest roosat daami,” ütles Mihkel, mille peale autos viibijad naerma puhkesid.

Mihkli töö on tegelikult päris raske, seda tähtaegade tõttu. “Ma tegelikult ei ole mingi professionaalne küljendaja, ma küljendan ainult laagrilehte, aga kui on tähtaeg, siis on tähtaeg. Tuleb ikka tööd teha, kuid ma ei leia, et tuleks rabeleda. Kui tähtaeg on kell 6 hommikul, siis saab ikka tehtud õigeks ajaks,” lausub Mihkel. “Ma tahaks kunagi ajakirjandusse tööle minna, aga tehnilise poole peale. Ma päris elus teen veebi, ehk siis pigem nagu sellele alale. Küljendan ju korra aastas, praegu proovingi meelde tuletada, kuidas see kõik käis,” jutustab Mihkel enda tulevikuplaanidest.

“Ta on hästi naljakas ja kuidagi mihkel kõikide asjade peale, näiteks küljenduse – soovitan vaadata eelmise aasta lehte, see oli tõesti hea,” jutustab välisuudiste toimetaja Heleri, “ja ta veedab vist kogu oma elu Möku baaris, kus ma teda kogu aeg näen, ükskõik kas kell on kolm päeval või öösel. See teebki Mihklist Mihkli.”