Karksi tuiab

FOTO: Karl Kristofer Alp

Hanah Lahe, Hanna-Liina Salumets

19.novembri hilishommikul, otsustasime veidikene Karksi-Nuias ringi tuiata. Kuna Karksis on palju künkaid, mille taha ära eksida, mõtlesime, et paneksime oma orienteerumisoskused proovile.

Esmalt suundusime kohalikku ostukeskusesse, kuna tänu suurele seiklusele oli hambahari koju jäänud. Konsumist väljudes otsustasime kõndida suvalises suunas ja igast vastutulevast tänavat pöörata vasakule. Lõpptulemusena jõudsime surnuaiani, mis asus samuti künkal, ning mille ees ootas meid kohalik elanik. Koer tervitas meid sõbraliku sabalehvituse ja armsa pilguga, seejärel ilastas ta meid täis. Jätsime koera sinnapaika ning pöörasime uuesti vasakule, siis nägime juba kooli katust ja jõudsime elusana tagasi.

Veel vähe sellest, et linnas oli veidi keeruline liikuda, on meie peatumispaik, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium, täielik labürint. Koolis viisime läbi kaks katset. Sidusime teineteisel korda mööda silmad kinni ja seejärel talutasime kaaslast mööda koolimaja ringi, teda samal ajal eksitades.  Kõige suvalisemas kohas võtsime kaaslasel salli silmadelt ning palusime võimalikult kiiresti tagasi stardipunkti jõuda, milleks oli August Kitzbergi büst. Keskmine aeg koolimaja eri korruste läbimiseks oli 30 sekundit

Eksperimendi käigus jõudsime järeldusele, et koolimajas liikumine polegi nii keeruline, kui püsida kogu aja ühes korpuses.