Elu nagu kruiisilaeval ehk kust tulid madratsid?

Iris Luik

Esmakordselt meedialaagri ajaloos oli tulevastel ajakirjanikel võimalik oma madratsid koju jätta, sest neid ootas koolis rohkem kui poolsada madratsit.

August Kitzbergi nimelise gümnaasiumi (AKG) vilistlane Jaak Israel rääkis, et 70 madratsit pärinevad Tallinki kruiisilaevadelt, kus vahetatakse madratsid vananedes Tallinnas uute vastu välja. Kuna üks kooli vilistlane töötab Tallinkis, sai AKG madratsid tasuta.

Madratsid on AKGs olnud juba üle aasta. Suvel ja koolivaheaegadel saavad nendel magada erinevate laagrite noored.

Enamik meedialaagrilisi on madratsitega väga rahul. Kelli, kes on laagris neljandat korda, ütles, et seekordses laagris oli uni tunduvalt kvaliteetsem. Teist korda lehelaagris olev Maian märkis: “Täiega lit no.” Eliise mainis, et kuigi madratsid on väga mugavad, võiksid koolimajas ka padjad olla.

Juhendaja Sandral on väga hea meel, et koolil on võimalus laagrilistele sellist ööbimisvõimalust pakkuda. “Erinevalt õhkmadratsitest on vedrumadratsid seljale tunduvalt tervislikumad,” märkis ta.

Madratsiekspert ja arvamusliider René ütles: “Siinsed madratsid on kordades pehmemad kui nõukaaegsed madratsid, millel ma lapsepõlves vanaema juures magasin. Madratsid on üllatavalt valged, on näha, et kool kannab nende eest hoolt, isegi lina ei pea madratsi peale panema.”

Kuigi tänavuses lehelaagris ootas kõiki laagrilisi koolis Tallinki kruiisilaevadelt pärit madrats, ei saa loota, et ka järgmistes meedialaagrites on ööbimine nõnda mugav. Seekordse laagri peakorraldaja Kristofer nentis: “Meediaklubil väga vedas, et AKG lasi meil nõnda heldelt oma madratseid kasutada.”