Villased sokid ehk seiklused Karksi-Nuias

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Esmapilgul tühjad tänavad peidavad tegelikult palju aktiviteete

FOTO: Hanna Eliis Talving

Brita Kärt Vähejaus

Kui lihtne on turistina Karksi-Nuias hakkama saada? Mida siin üldse teha? Kus kõik inimesed on? Seda uuris välisuudiste reporter Brita Kärt Vähejaus.

Kõndides mööda Karksi-Nuia peatänavat August Kitzbergi nimelisest Gümnaasiumist linna peaväljaku poole, on raske uskuda, et selles linnas üldse inimesi on.

Paremalt ja vasakult vaatavad vastu tühjad tänavad, ning majade akendel pole näha mitte ühtegi hinge. Ainukesed, kes vähegi värvikust sellesse muidu tühja linna lisavad, on läbi linna kihutavad autod, kelle sihtpunkt on tõenäoliselt kaugel Karksi-Nuiast.

Jõudes aga keskväljakule, näeb linn hoopis teistmoodi välja. Konsumist näeb väljumas nii peresid väikeste lastega kui ka vanemaid inimesi. Konsumis endas on isegi vaatamata kõikide kassade töötamisele ikkagi järjekorrad.

Poe juures on ka linna kõige suurem melu. Keskväljakult leiab näiteks lillepoe, toidupoe, kohviku, kaltsuka ja veel palju muud. Puudust Karksi-Nuias ostukohtadest küll ei ole. Kui vaadata läbi kõik väljaku nurgad, siis võib kõige tagumisest leida ka kohaliku turu, kus müüvad erinevaid riideid kohalikud ärimehed/ärinaised. Sealt tuleb ka minu ostukogemus Karksi-Nuias, kui sai kulutatud 17 eurot nii villastele sokkidele kui ka muudele riietele. Mainimist vajab muidugi ka fakt, et see turg toimub ainult laupäeviti, aga selle eest on seal palju ostmist väärt kaupa.

Seega võib öelda, et Karksi-Nuias elu käib ja kui kellelgi on soovi tulla seda väikest Eesti elava eluga alevikku avastama tulla, siis on siin pakkuda ka üks suurepärase asukohaga Airbnb korter 6-le inimesele hinnaga ainult 26 eurot öö.