Tundmatu tuntud poiss luusis öises koolimajas

andreseelmaa
Öösel juhuslikult meedialaagrisse sattunud noormees on tegelikult Karksi-Nuias tuntud youtuber

Foto: Anna Leena Tae

Anete Kõlli ja Hanna-Mirtel Paas

 Reede hilisööl vastu laupäeva nähti August Kitzbergi Gümnaasiumis ringi uudistamas võõrast noormeest, kes tundis muret, miks teda ära ei tunta. Välisuudiste toimetus asus noormehe saladuslikku isikut paljastama.

Andres Eelmaa on selle kooli 10. klassi õpilane, kes jõuab gümnaasiumi kõrvalt teha nii bändi kui Youtube’i videoid. Koolimajja sattus ta pooljuhuslikult, kui tuli meedialaagrile pilku peale viskama lootuses kohata oma fänne.

Laiahaardeline vägilane

Nimelt armastab Andres üle kõige muusikat ning on õppinud mängima erinevaid instrumente: kannelt, mandoliini, lõõtspille jt. „Kui pill kätte anda, siis tunnikesega võlub sealt midagi välja küll,” mainib ta tagasihoidlikult.

2013. aasta detsembris sai Andres eesti rahva- ja pärimusmuusikaansambli Lõõtsavägilased liikmeks. Kui poiss kandlemängu lõpetas, läks ta Karksi-Nuia Muusikakooli direktori ja Untsakate lõõtspillimängija Margus Põldsepa juurde karmoškat ja lõõtsa õppima. Üks õpilane, Rasmus, oli juba olemas, siis tuli Andres ning tema järel veel laulupoiss Tobias. Lõpuks oli poisse nii mitu, et Margus pani kokku ansambli.

Noormeeste bänd on kolme aasta jooksul vaikselt tuntust kogunud. Poisid on üles astunud näiteks Viljandi, Hiiu ja Viru folgil ning Lätis ja Soomes eesti kultuuri tutvustavatel üritustel. Lõõtsavägilaste lemmikkogemus on aga ETV eetris esinemine, mida nad juba kõvasti üle paari korra maitsta on saanud.

„Me ise naljatamegi, et ETV on nagu meie teine kodu juba,” muigab Andres. Poiss räägib, et on ise ka ansambli mänedžer ning tutvub läbi selle maru kihvtide ja kuulsate inimestega. Näiteks on ta heaks sõbraks saanud folkrockpundi Zetod endise liikme Jalmar Vabarnaga, kes on lisaks Margus Põldsepale talle suuresti eeskujuks.

Kaamera ees kui kala vees

Kui koolitükid tehtud ja pillimäng harjutatud, sisustab Andres aega videote filmimisega. Oma teed YouTube’is alustas ta Lõõtsavägilaste kanalil vlogimisega, kuid juba septembris postitas Andres oma isiklikule kanalile esimese video – “15 aastat tagasi ehk Beebitoidu Challenge w/ Mihkel Märtson”. Samuti leiab tema kanalilt väga meeleoluka tšillipipra väljakutse. Põhiliselt filmib noormees veebikeskkonnas twitch.tv arvutimängudest otseülekandeid, millega on ta endale lausa kindlaid fänne kogunud. Andres on oma ettevõtmistes väga põhjalik ja videote tegemisel rõhub ta kvaliteedile, mistõttu laiutab poisi toas spetsiaalne filmimis- ja valgustustehnika ning seinal isevalmistatud roheline taust. Andrese videod on kaaslaste seas väga armastatud. “Koolis ikka küsitakse, millal uus tuleb,” märgib Andres. Kiire elutempo ei tähenda, et noormees teisi internetikuulsusi jälgida ei jõuaks. Eesti YouTuberitest hoiab ta silma peal näiteks Martti Halliku ja Nele Kirsipuu tegemistel. Poisil on siht selgelt silme ees, mistõttu ta teiste tööga oma pead üleliia ei vaeva. “Nemad teevad oma asja ja mina oma asja,” tõdeb ta. Tulevikus loodab Andres Viljandi Kultuuriakadeemias õppida kultuurikorralduse erialal ja võib-olla jõuda ka telesse.

 

_____

Välisuudised: „Kas sa dab’id?”
Andres: „See on see pudeliasi?”

VU: „Ei, pudeliasi on bottle flip, seda oskad?”

A: „Ei oska, aga lava taga bändikaaslased igal vaba hetkel loobivad seda pudelit ja see ajab nii närvi mind. Üks kord ma lihtsalt kallasin tühjaks selle pudeli noh.”