Meedialaager – suurendab teadmisi, kas ka kaalu?

img_7592Foto: Andres Kõljalg

Hanna Kass

Lehelaagrisse tullakse enamasti eesmärgiga õppida ja arendada enda ajakirjanduslikku külge. Pahatihti võib jääda aga mulje, et ollakse sattunud kaalutõusu klubisse.

Meedialaagri traditsioonide järgi kuulutatakse laager avatuks jäätisepakendite krõbina saatel, mis näitab, et juba esimestel minutitel propageeritakse magusa söömist. Kõik laagrilised said tänu sellele suud magusaks, mille tõendiks olid määrdunud suunurgad.

Kolmel päeval istusime kokku ligikaudu 20 tundi, mis tähendab, et päevas tegi see umbes 6 tundi ja 45 minutit. Arvestades, et hommikul jäi ära ka hommikuvõimlemine, tõusis kehaline laiskus märgatavalt. Pikkade koosolekute vahel oleks võinud olla näiteks viisteist minutit aktiivset tegevust, mis oleks hoidnud ühtset vaimu ja energiat üleval.

Liikumist eksisteeris üldjuhul siis, kui oli vaja minna tudulast toimetusse ja vastupidi. Suuremaid tulemusi saavutati enese liigutamisega õhtustel jooksumängudel. Siiski ei tasunud ka seal vaev ennast ära, sest nendele, kes olid kõige kiiremad ja tublimad, anti kohe pakk krõpsu ära söömiseks.

Laupäeval mainis Ott Järvelagi, et kolmeteistkümne aastaga on ta juurde võtnud 20 kilogrammi. Tasub olla ettevaatlik ka meedialaagris. Kõik laagrilised, kes te kavatsete siin veel osaleda vähemalt kolmteist korda. Vaadake, kas ka teie välimuses on selle aja jooksul midagi muutunud.