Kuidas veganid päästavad generatsiooni

img_7569Foto: Andres Kõljalg

René Piik

Kuna veganlus ise pole inimese jaoks keemilis-bioloogiliselt kasulik, väljendavad paljud aktivistid loomade ees õilsat moraalset vastutust. See sunnib neid leidma uusi mooduseid enda ära elatamiseks ning loob varem mitte eksisteerinud turuosa: loomsetest produktidest vaba toit.

Sojal, riisil, kaeral ja maisil põhinevad piimatoodete asendajad avavad uusi võimalusi, aga mitte ainult veganitele, vaid ka allergikutele. Tänu veganitele lisanduvad paljude ülitundlikute toidukordadesse nn piimajoogid, jogurtid, juustud ja vahvlid, mis polnud varem kergesti kättesaadavad. Tekkinud on rühm inimesi, kes kujutavad endast liha söövaid veganeid.

2013. aastal avaldatud Euroopa Allergoloogia ja Kliinilise Immunoloogia Akadeemia(EAACI) lehvikus kirjutati, et 13% (3,5 mln) alla 25-aastastest eurooplastest on allergikud. Sarnaselt allergikutele on ka veganite näol enamasti tegemist noorte täiskasvanutega. Tekib sümbioos: oma mõtteviiside erinevusest hoolimata toetavad nad oma tegemistes üksteise ellujäämist.

Tekib sümbioos allergikute ja veganite näol: oma mõtteviiside erinevusest hoolimata toetavad nad oma tegemistes üksteise ellujäämist.