Kuidas pesulõksust kõht täis saada?

pesunapist
Pesulõksust sai Karksi-Nuia inimeste abiga maitsev puuviljakorv

Foto: Brittany Tuul

Stella Saul ja Saara Kiivit

Kuigi tänavuses laagris ei saa toidu üle kuidagi nuriseda, proovisid reporterid Stella ja Saara siiski järgi, kui lahked on Karksi-Nuia inimesed ja kas kõht on võimalik täis saada ka siis, kui rahakotis ulub tuul.

Alguses ei olnud midagi peale pesulõksu. Välisuudiste toimetus asus läbi kammima Karksi-Nuia tänavaid, et lõks millegi suurema ja maitsvama vastu vahetada. Esimest vahetust ei tulnudki kaua oodata. Jalutasime linna südamesse ja sealt leidsime inimese, kes oli lahkelt nõus vahetama oma kaelas oleva salli pesulõksu vastu. Meile oli see suureks üllatuseks, et esimene ettejuhtuv inimene kohe eksperimendiga kaasa läks. Saadud salliga läksime kohalikku lillepoodi ning poemüüja lubas valida erinevate lillede vahel, mis meile endale meeldisid. Valitud lill oli müüja sõnul 3D-roos, kuid meie arvates oli see täiesti tavaline. Seejärel suundusime koos pakitud roosiga turule, kus üks sõbralik müüja vahetas roosi järgmise salli vastu. Kui vahetus oli toimunud, kahtles müüja, kas tegu on üldse roosiga. Kinnitasime naisele, et räägime tõtt ning soovitasime tal seda kontrollida. Kuna turul oli palju kauplejaid, liikusime edasi järgmise müüja juurde. Pähkleid näriv tigeda näoga mees oli pärast pikka vaikushetke nõus loovutama meile oma müügilaualt musta värvi lipsukesega mütsi.

Pärast seda ei sujunud eksperiment enam nii edukalt kui varem. Pakkusime mütsi mitmetele inimestele, kuid keegi ei tundnud selle vastu huvi. Mitmed inimesed väitsid, et peakate neile ei meeldi või ei sobi nende stiiliga kokku. Ühe vanaproua põhjuseks oli see, et tal on juba samasugune valge müts olemas. Liikusime tagasi koolimaja poole, lootes tulevane mütsiomanik leida laagriliste seast. Kohale jõudes otsustasime õnne proovida sööklatädiga. Ta asus kohe oma taskute kallale, kuid seal polnud midagi sellist, mida vahetada. Küll aga nõustus ta meid viima söökla salasoppidesse, kust leidis puuvilju ja köögivilju ning need rõõmsalt ära pakkis. Eksperiment õnnestus üpris edukalt. Alustades oli meil ainult pesulõks, kuid lõpetades korvike koos õuna, banaanide, mandariinide, porgandite ja kartulitega. Kes oleks arvanud, et ühest pesulõksust saab terve kõhutäie.