Keeruline maja paneb inimesed liikuma

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFoto: Hanna Eliis Talving

Timmu Õunapuu

Tänavune Karksi-Nuia meedialaager toimub koolimajas, mille keeruline ehitus jooksutab nii laagrilisi kui juhendajaid.

Peatoimetaja Heleri All rääkis, et on majas ära eksinud juba mitu korda. “Jäin isegi laagri avatseremooniale hiljaks, sest ei leidnud ruumi üles,” rääkis Heleri. Eksijaid on teisigi, kuid kõigel sellel on ka hea külg – liigutakse rohkem.

Kooli suurus ja treppide rohkus aitab paljudel laagrilistel kaloreid kaotada. Möödunud õhtul kadus nii mõnelgi laagrilisel suunataju, kui üheskoos mängiti mööda pimedaid koridore jooksumängu.

Koolimajas orienteerumise teeb keerukaks see, et enamik liigub Karksi-Nuia koolis ringi esimest korda. Nelja korrusega hoones on kokku ligi 20 trepikoda. Laagri peakorraldaja Kristofer Jürisoo sõnul on maja ebamäärase ehitusega. “Siin on lihtsalt täiega lamp struktuur,” rääkis Kristofer.

Fotogrupi juhendaja Hendrik Osula ütles, et koolimaja on justkui kokku pandud kolmest erinevast majast. Tema sõnul asub fototoimetus kooli kõige tagumises otsas ja vahel ei jõua isegi kaamerale järgi minna.

“See ei ole gümnaasium, see on mingi x-kool lihtsalt” ütles Kristofer.  Kaloreid kulutatakse hoones pideva eksimise pärast palju. Kristoferi sõnul isegi poole rohkem kui tavaliselt. Ta lisas, et keerulised koridorid laagriliste meelt ei heiduta ja maja on vaatamata iseärasustele ilus.