Karksi-Nuia peidab kultuuripärle

adele-lugu
Näitusel ripuvad nii natüürmordid kui maastikumaalid


Foto: Katriin Sepma
Adele Alavere

Kui meedialaagriliste vaim tööst ära väsib, pakub Karksi-Nuia turgutavat kultuurikosutust. Adele Alavere käis vaatamas, mida linnal pakkuda on. 

Külastasin laupäeva hommikul Karksi valla kultuurikeskuses Helle Vahersalu kunstinäitust „Maalid XX-XXI sajandist“. Näituse külastajad saavad imetleda kahte erinevat sorti tööd  – valgeid maastikumaale ja värvilisi natüürmorte.

Kui neid valgeid maastikumaale lähemalt silmitseda, märkab nendes tohutult pisidetaile. Kunstnik on värvidega loonud tekstuuri, lumehanged on peaaegu käegakatsutavad. Maalide sinakas-valged ja hallid toonid annavad edasi külma talvepäeva meeleolu. Vahersalu kasutab ka üksikuid roosakas-lillasid värvilaike, mis loovad kontrasti ja muudavad maalid veidi rõõmsamateks. Nende maalide ees võib istuda tunde ja leida ikka midagi uut.

Natüürmortidel kujutatut on tunduvalt kergem mõista, sest maalitud objekte on vaatajal lihtsam ära tunda. See võib olla ka põhjus, miks minu lemmikteos sellelt näituselt on maal kollastest lilledest sinises toas. Mind köitis värvide kontrast, väike kollane laik erinevatel siniste toonidel.

Soovitan kindlasti minna seda näitust vaatama, sest iga maal annab emotsiooni, pakub avastamisrõõmu ja paneb mõtlema.